Na Slovensku sa pomáha len chudobným a tí čo ťahajú celú ekonomiku sú neustále trestaní

Google AdSense

Je neuveriteľné ako sa politické strany a politici predbiehajú, ako pomáhať chudobným. A kto pomôže tým, čo živia práve chudobných?

Na Slovensku sú trestaní tí, ktorí investovali do vzdelania, vyššími daňami a odvodmi a bez nároku čokoľvek. Štát podporuje iba tých, ktorí sa o nič nesnažia alebo nemajú zaujem si zlepšiť životnú situáciu, lebo ak by si o niečo polepšili, prišli by o rôzne príspevky, bonusy a výhody, ktoré teraz dostávajú. Politici si myslia, že na Slovensku bude chudoba ťahať ekonomiku. Ekonomiku a krajinu budú ťahať len vzdelaní a šikovní ľudia, ktorí sú motivovaní niečo dokázať, no žiaľ na Slovensku im politici neustále hádžu len polená pod nohy.

Všetkým ostatným sa rozdávajú peniaze a tým, vďaka ktorým tie peniaze môžu rozdávať, nedávajú nič. Aj preto radšej šikovní a múdri odchádzajú do zahraničia, kde si takýchto ľudí vážia, vedia a ohodnotiť a udržať.

To, že niekto zarába viac, neznamená, že robí menej a preto na nič nárok. Práve naopak, ak zarába niekto viac, musim viac vedieť, viac študovať, podávať vyššie výkony, mať väčšiu zodpovednosť, atď. Lepšie zarábajúci ľudia sú často vzdelanostne niekde úplne inde, žiaľ finančne tento štát ich neustále “ožobračuje” a stiera rozdiely, aby tu nevzniklo nič medzi chudobou a lepšie zarábajúcimi obyvateľmi. Neustále sa zachraňujú rôznymi príspevkami ľudia s nízkymi príjmami a politici sa tu tvária, že zdražovanie a inflácia sa ostatných netýka. Tí čo roky neplatili dane a odvody a majú teraz nízke dôchodky, tak im ich štát neustále zvyšuje a stiera rozdiely medzi tými, čo roky poctivo všetko platili. Teraz, keď sa mala ukázať spravodlivosť, politici opäť pokrivili systém a podporujú len tých, čo si zväčša za to kde sa nachádzajú môžu samy.

Ak to mám povedať tak “natvrdo”, tak všetci, ktorí tu fetujú, chlastajú, drogujú, kradnú, správajú sa nezodpovedne alebo kašlú na to aby niečo so svojim životom spravili k lepšiemu, sú tu vítaní, podporovaní a ešte aj zákonmi chránení, napr. zrušenie trestov za marihuanu. A zvyšok, ktorí sa snažia správať zodpovedne, niečo dosiahnuť a mať sa lepšie, sú len neustále trestaní a čoraz viac sa približujú svojimi príjmami k chudobe, namiesto toho aby sa tieto rozdiely zväčšovali a ľudia za svoju snahu mali väčšie istoty a mohli si za svoju prácu a adekvátnu odmenu dovoliť míňať viac.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *