Ako dlho trvá bankový prevod?

Peniaze, financie, hotovosť

Okamžitá platba je úhrada dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku, ktorá zabezpečí okamžité vyrovnanie transakcie a pripísanie prostriedkov na účet príjemcu do 10 sekúnd.

Okamžité platby na Slovensku poskytujú svojim klientom banky : Slovenská sporiteľňa, Tatrabanka, VÚB banka a J&T Banka.

Poskytovatelia platobných služieb, ktorí majú sídlo v eurozóne a poskytujú štandardné SEPA platby v eurách, budú povinní najneskôr do 9. januára 2025 začať poskytovať službu prijímania okamžitých platieb a najneskôr do 9. októbra 2025 službu zasielania okamžitých platieb. V ostatných krajinách mimo eurozóny budú okamžité platby v eurách dostupné o dva roky neskôr.

Poplatky, ktoré poskytovateľ platobných služieb účtuje klientom v súvislosti so zasielaním a s prijímaním okamžitých úhrad, nesmú byť vyššie ako poplatky, ktoré daný poskytovateľ platobných služieb účtuje pri zasielaní a prijímaní štandardných SEPA platieb.

Z praxe aktuálne vyplýva, že dĺžky prevodov medzi bankami sa rôznia. Často to vidím, keď predávam staršie veci z domácnosti, ktoré už nepotrebujem cez internet a pri platbe vopred, niektoré platby prídu do pár minút, iné o niekoľko dní. Po tomto zistení som sa rozhodol zistiť, ako dlho trvá bežne prevod, ak mi platba nepríde do pár minút.

Tu sú moje aktuálne zistenia.

UniCredit Bank -> Slovenská sporiteľňa – 2 dni
mBank -> Slovenská sporiteľňa – 1 deň

Záver

V prípade, že predávate veci s platbou vopred, informujte kupujúceho, že platba môže trvať aj dva dni. Ak sa dobre pamätám, tak minulý rok, keď mi kupujúci poslal peniaze na účet vo štvrtok, peniaze boli pripísané na môj účet až v pondelok. Podobne to je aj so službou PAY by square, kde platba neprebieha okamžite pričom niektoré stránky, ktoré PAY by square podporujú aj na túto skutočnosť upozorňujú.

Zdroj: https://nbs.sk/platby/platobne-nastroje/sepa-okamzite-platby/

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *