Ďalšia podvodná SMS v mene doručovacej spoločnosti DHL

hacker

Opäť je tu ďalší článok, ktorý informuje o podvode prostredníctvom SMS správy.

Podvodná SMS je odoslaná zo zahraničia, z čísla +48 789 698 306. Už tento fakt hovorí, že ide o podvodnú správu.

DHL

Ďalším znakom podvodnej SMS je text, ktorý nedáva zmysel. Ak zaplatím 2,50 EUR, objednávka bude zadržaná colným úradom. Z toho mi vyplýva, že nemám nič zaplatiť a objednávka príde. Tiež slovo objednávka nie je správne, keďže objednávka je zmluvný dokument, ktorý sa posiela elektronicky alebo ak by bol zaslaný poštou, nie je predmetom preclenia.

DHL

Posledným identifikátorom podvodnej správy je URL, na ktorú ma používateľ kliknúť. V správe je uvedená doména hopp.to. Toto nie je oficiálna stránka spoločnosti DHL. Ak používateľ klikne na podvodný link, môže nastať viacero scenárov. Od žiadosti o vyplnenie formulára pre platbu a zneužitie tých údajov na prevod peňazí alebo nákup tovaru pre následný predaj až po stiahnutie škodlivého kódu.

Záver

Ak sa na správu pozriem z môjho pohľadu, keďže som nič neobjednával cez spoločnosť DHL, tak je automaticky táto správa pre mňa bezpredmetná.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *