Ako rezervovať termín na vybavenie dokladov a dokumentov

Internet banking

V tomto článku uvediem postup ako rezervovať termín pre účely vydania dokladov alebo prihlásenie/odhlásenie motorového vozidla či zápisu do katastra.

Univerzálny rezervačný systém Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Vám umožní dohodnutie si termínu na konkrétny dátum a čas na vybraných agendách oddeleniach dokladov, dopravného inšpektorátu a katastra.

Agenda  dokladov

Rezervácia je platná na podanie jednej žiadosti o vydanie nového dokladu (občiansky preukaz, cestovný pas, vodičský preukaz) pre konkrétnu osobu, ktorej meno a priezvisko musí byť zhodné s dokladom totožnosti. Ak je vytvorená rezervácia na maloleté dieťa, zákonný zástupca pri podaní žiadosti predkladá doklad totožnosti.

V prípade potreby podania viacerých žiadostí o vydanie nových dokladov pre jednu osobu alebo doklady pre viac členov rodiny je možné vytvoriť jednu rezerváciu pre podanie viacerých žiadostí. Vytvoriť rezerváciu pre podanie viacerých žiadostí o vydanie nových dokladov je dostupná pri výbere služby v kategórii oddelenie dokladov – viac dokladov.

Agenda dopravného inšpektorátu

Rezervácia je platná pre konkrétnu osobu, ktorej meno a priezvisko musí byť zhodné s dokladom totožnosti . Osoba musí byť vlastníkom vozidla, držiteľom vozidla alebo musí mať od vlastníka alebo držiteľa vozidla, ktorý rezerváciu vytvoril, splnomocnenie s podpisom osvedčeným na notárskom alebo matričnom úrade.

Agenda katastra

Rezervácia je platná pre konkrétnu osobu, ktorej meno a priezvisko musí byť zhodné s dokladom totožnosti.

Ako funguje rezervačný systém

  • Vyberte si agendu a termín Vašej návštevy.
  • Po úspešnom zarezervovaní Vám bude vygenerovaný PIN kód, ktorý si uschovajte.
  • V deň rezervácie zadajte PIN kód do kiosku vyvolávacieho systému na pracovisku.
  • Kiosk Vám vytlačí lístok s poradovým číslom, na základe ktorého Vás privolajú na pracovisko.
  • PIN kód je časovo platný 15 minút pred a 15 minút po rezervácii.

Link na rezervačný system – Rezervačný systém Ministerstva vnútra Slovenskej republiky

Zdroj informácií: Univerzálny rezervačný systém

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *