Visual Studio Code a Angular – Ako zrušiť pridávanie medzery za dvojbodku pri ukladaní zápisov pre Tailwind

Angular

Tento článok nadväzuje na predchádzajúci s názvom Visual Studio Code – Ako zrušiť pridávanie medzery za dvojbodku pri ukladaní zápisov pre Tailwind. Keďže Angular má trochu inú súborovú štruktúru, tak je potrebné aj tu vykonať určité zmeny.

Pri práci s Visual Studio Code je pri ukladaní zápisov s dvojbodkou pre Tailwind CSS za dvojbodku pridávaná medzera. Táto medzera porušuje syntax zápisu pre Tailwind CSS, a tak kompilátor ohlási chybu. Odstránenie tohto problému je možné nasledujúcim spôsobom.

1. Ako prvé vykonajte všetky kroky uvedené v článku Visual Studio Code – Ako zrušiť pridávanie medzery za dvojbodku pri ukladaní zápisov pre Tailwind.

2. Vytvorte súbor tailwind.css a nakopírujte ho do adresára assets (src/assets/css/tailwind.css).

Obsah súboru tailwind.css.

@tailwind base;
@tailwind components;
@tailwind utilities;

3. Aktualizujte súbor styles.css (src/styles.css).

@import './assets/css/tailwind.css';

Záver

Po týchto úpravách bude moje riešenie pre Tailwind CSS fungovať aj pre Angular bez toho, aby to malo dopad na ostatné súbory s CSS.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Všetky komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *