Visual Studio Code – Ako zrušiť pridávanie medzery za dvojbodku pri ukladaní zápisov pre Tailwind

Tailwind CSS

Pri práci s Visual Studio Code je pri ukladaní zápisov s dvojbodkou za dvojbodku pridávaná medzera. Táto medzera porušuje syntax, a tak kompilátor ohlási chybu. Odstránenie tohto problému je možné viacerými spôsobmi. Dva spôsoby uvádzam v tomto článku.

Prvý spôsob ako sa vyhnúť tomuto problému je neformátovať súbor s tailwind kódom a zrušiť možnosť formátovania pri uložení súboru.

Druhý spôsob je buď manuálny alebo cez nastavenia Visual Studio Code. Pri manuálnom nastavení je potrebné editovať súbor ./vscode/settings.json a pridať tam zápis

"files.associations" : {
   "*.css" : "tailwindcss"
}

Pre vykonanie toho istého v prostredí Visual Studio Code je potrebné ísť do File -> Preferences -> Settings a pod Text Editor -> Files je potrebné pridať *.css a tailwindcss. Žiaľ toto riešenie zruší formátovanie v ostatných *.css súboroch.

Z tohto dôvodu odporúčam používať moje boilerplaty na GitHube (https://github.com/matejlednar?tab=repositories), kde neustále pridávam nové boilerplaty a templaty a robiť zápisy pre Tailwind CSS do súboru tailwind.css.

V tomto prípade je pri manuálnej úprave konfigurácie v súbore ./vscode/settings.json potrebné pridať zápis

"files.associations" : {
   "tailwind.css" : "tailwindcss"
}

alebo v prostredí Visual Studio Code do File -> Preferences -> Settings a pod Text Editor -> Files je potrebné pridať tailwind.css a tailwindcss. Tieto úpravy by mali odstrániť problém s dvojbodkou a ponechať podporu formátovania *.css súborov.

Pre prácu s Angularom a Tailwind CSS je potrebné vykonať ešte dodatočné zmeny, ktoré sú uvedené v článku s názvom Visual Studio Code a Angular – Ako zrušiť pridávanie medzery za dvojbodku pri ukladaní zápisov pre Tailwind.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Všetky komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *