Som zamestnanec a aj živnostník – platba zdravotného poistenia

Zdravotné poistenie

Tento článok nadväzuje na článok s názvom “Som zamestnanec a aj živnostník. Platiť alebo neplatiť, odhlásiť alebo neodhlásiť platbu zdravotného poistenia?”

Na základe aktuálnych skutočností musím poznamenať, že ak sa nevzťahoval na vás minimálny základ v minulom roku, tak tento rok vám bez oznámenia Všeobecná zdravotná poisťovňa stanový výšku preddavku. V prípade, že neuhradíte tri posebe idúce platby, pošle vám informačný email o tejto skutočnosti.

Preto nerozumiem, že ak Všeobecná zdravotná poisťovňa ma vie upozorniť cez e-mail na neuhradené poistenie, prečo ma nevedela aj upozorniť o zmene, že namiesto ročného zúčtovania, kde mi oznámi nedoplatok alebo preplatok a až vtedy vykonávam prípadnú úhradu mi stanovila preddavok, ktorý musím začať uhrádzať od začiatku roka.

Kvôli neoznámeniu zmeny platby zdravotného poistenia som sa nevedomky stal dlžníkom, čo v prípade niektorých podnikateľských aktivít by mohlo spôsobiť problémy.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *