Ako dlho trvá vydanie potvrdenia o daňovej rezidencii?

Google AdSense

Ak ako daňový rezident SR dosiahnete zdaniteľné príjmy zo zdrojov v zahraničí, ste ich povinný uviesť’ v daňovom priznaní podanom na území SR za príslušné zdaňovacie obdobie. Pri podaní daňového priznania ako aj zamedzení dvojitého zdanenia sa postupuje v súlade so zákonom č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

Spôsobu ako získať osvedčenie o daňovej rezidencii som sa venoval v článku s názvom Ako získam Osvedčenie o daňovej rezidencii?. Žiadosť o vydanie osvedčenia o daňovej rezidencii som posielal 16 apríla a potvrdenie bolo doručené 23 apríla. Potvrdenie sa doručuje poštou do vlastných rúk. Celkovo doručenie potvrdenia tak trvalo 5 pracovných dní od podania žiadosti.

Súčasťou potvrdenia je aj sprievodný list – oznámenie.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *