Nahraďte elektronickú čítačku a občiansky preukaz prihlasovaním cez mobil

Internet banking

Súčasný spôsob prihlasovania k službám štátu je pre používateľa komplikovaný hlavne preto, že potrebuje mať pri každom prihlásení dostupnú elektronickú čítačku občianskeho preukazu, občiansky preukaz a aktualizovaný softvér schopný s danou čítačkou komunikovať.

Komunikácia so štátom je pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.

Namiesto komplikovaného používania čítačky, občianskeho preukazu s čipom a vhodného softvéru už postačí len počítač a mobilné zariadenie. Podmienkou je aktivovaná aplikácia Slovensko v mobile, ktorá spĺňa všetky dizajnové i používateľské štandardy, a to na oboch platformách (Android, iOS).

Súčasťou aplikácie je notifikačné centrum, ktoré slúži na prijímanie PUSH notifikácií z rôznych oblastí či tém, ale tiež aj kalendár udalostí v podobe zoznamu najdôležitejších dátumov.

Každá prijatá notifikácia v aplikácii Slovensko v mobile bude bezpečne uložená v notifikačnom centre aplikácie, ktoré je prístupné prostredníctvom ikonky zvončeka v pravom hornom rohu hlavnej obrazovky aplikácie. Notifikačné centrum tak umožní používateľom sa kedykoľvek vrátiť k prijatým notifikáciám.

Pre prihlásenie k požadovanej službe stačí, aby mal používateľ aktivovanú aplikáciu Slovensko v mobile. Po spustení aplikácie sa používateľ verifikuje zadaním PIN kódu, ktorý bol vytvorený počas aktivácie. Následne sa v aplikácii zobrazí obrazovka, v ktorej si môže používateľ pomocou tlačidla “Vygenerovať mobilný kľúč” svoj mobilný kľúč vygenerovať. Používateľ prepísaním a potvrdením vygenerovaného kľúča do webového portálu elektronickej služby overí svoju totožnosť a týmto krokom je prihlásenie úspešne dokončené.

Alternatívne si môže používateľ zvoliť pri prihlasovaní k požadovanej službe pomocou mobilného kľúča vygenerovanie QR kódu, ktorý stlačením tlačidla “Naskenovať QR kód” v aplikácii Slovensko v mobile načíta. Celý proces overenia a prihlásenia používateľa tak prebehne automaticky na pozadí systému.

Detailný popis aktivácie aplikácie nájdete tu alebo v nasledujúcom videu.

Stiahni aplikáciu pre Apple zariadenia.

Stiahni aplikáciu pre Android zariadenia.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *