Ako vykonávať bezpečné online platby?

Ako dlho trvá priradenie bankového účtu do služieb PayPal a Google

V súčasnosti sa čoraz viac stupňujú útoky na internete s cieľom získať údaje k platobným kartám a následne ich zneužiť k neoprávnenému obohateniu. Aj preto sa online platby stávajú čoraz viac rizikovejšími. Ako ale vykonávať online platby bezpečne?

V tomto článku vám predstavím spôsob, ktorý vám môže ušetriť množstvo problémov týkajúcich sa vášho bankového účtu.

Každú chvíľu v správach počúvame a čítame, ako dáky e-shop, web alebo inštitúcia bola napadnutá hackermi, a zákazníkom boli následne neoprávnene strhnuté peniaze z ich účtov. Tomuto sa dá zabrániť použitím virtuálnej platobnej karty pre platby v online priestore.

Slovenské finančné inštitúcie ponúkajú rôzne formy virtuálnej platobnej karty. Ak chcete bezpečne vykonávať online nákupy, je vhodné začať používať jednorazové virtuálnej platobnej karty. Čo to znamená? To znamená, že pre každý jeden online nákup si vytvoríte dočasnú virtuálnu platobnú kartu s kreditom vo výške platby a po úspešnej transakcii virtuálna platobná karta zanikne.

Keďže banky môžu tento produkt poskytovať v rôznej podobe, tu sú alternatívy, ako využívať virtuálnu platobnú kartu.

  1. Vytvorenie jednorazovej virtuálnej platobnej karty, ktorá po transakcii zanikne.
  2. Vytvorenie virtuálnej platobnej karty, ktorú po vykonaní finančnej transakcie používateľ následne zruší.
  3. Vytvorenie virtuálnej platobnej karty, na ktorej po vykonaní finančnej transakcie používateľ nastaví platobný limit na 0 EUR.

Nevýhody jednorazovej virtuálnej platobnej karty

Ak preferujete možnosť zrušenia virtuálnej platobnej karty po každom nákupe, vystavujete sa riziku, že ak pri reklamácii tovaru budete požadovať vrátanie peňazí, môže nastať problém, že predajca bude chcieť vrátiť peniaze rovnakým spôsobom ako bola vykonaná platba. Keďže vaša karta už nebude existovať, vrátenie peňazí zrejme bude neúspešné. Tento scenár si preto overte u svojej banky, ako sa v takomto prípade má postupovať. Všetko závisí aj od predajcu, aké ma komunikačné kanály, keďže sa čoraz viac aplikujú len virtuálni asistenti, s ktorými sa nedá naživo komunikovať, vysvetliť situáciu a navrhnúť alternatívny spôsob vrátenia peňazí.

Záver

Jednorazové virtuálne platobné karty ponúkajú bezpečnejší spôsob online nakupovania. Ak ste limitovaní počtom virtuálnych platobných kariet, alebo virtuálna platobná karta sa nedá automaticky po transakcii zrušiť, tak pre prípad možného vrátenia peňazí od obchodníka z rôznych dôvodov, napr. poškodený tovar, nedodanie tovaru v dohodnutý termín, a pod., je vhodné namiesto zrušenia tejto karty nastaviť platobný limit na 0 EUR. Ak vás táto téma zaujala, pre viac informácií kontaktujte vašu banku, ktorá vám určite predstaví návrhy a odporúčania pre bezpečný nákup na internet.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *