Ako vyriešiť problém s chybovým hlásením MSVCP140.dll is missing …

MSVCP140.dll is missing

Pri inštalácii niektorých hier alebo programov môžete naraziť na nasledujúci dialóg so systémovým chybovým hlásením.

V mojom prípade išlo o inštaláciu súboru OriginThinSetup.exe, teda programu Origin, ktorý slúži na inštaláciu hier od spoločnosti Electronic Arts (EA).

Túto chybu odstránite nainštalovaním Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015. Na internete sú rôzne návody, kde vás nabádajú len k stiahnutiu tohto súboru a umiestnenie do patričných adresárov. V rámci bezpečnosti vám odporúčam použiť moje riešenie a nesťahovať súbory s názvom MSVCP140.dll z internetu. Môže ísť totiž o súbor so škodlivým kódom alebo vírusom.

Záver

Ak máte 64-bitový operačný systém, musíte stiahnuť a nainštalovať obe verzie (32-bitovú aj 64-bitovú). V mojom prípade inštalácia len 64-bitovej verzie na 64-bitový operačný systém nestačila. Príčinou, prečo 64-bitová inštalácia nestačí je to, že aplikácia, ktorá vyžaduje súbor MSVCP140.dll, je 32-bitová. To ako zistiť typ aplikácie (32-bitová alebo 64-bitová) nájdete čoskoro na Products Exploreri a asi aj na M.T.J. Show a pravdepodobne aj tu.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *