Oplatí sa investovať peniaze cez banku?

Google AdSense

So zvyšovaním úrokových sadzieb prichádzajú aj banky s novými typmi investičných produktov. Žiaľ marketing je jedna vec a realita vec druhá. S čím teda pri investovaní cez banku je potrebné počítať?

Už dlhšiu dobu ma moja banka “bombarduje” rôznymi ponukami investovania. So zvyšovaním úrokov je aj investovanie čoraz viac zaujímavejšie. Žiaľ marketing je vec jedna a realita vec druhá. V popise jednotlivých produktov je na môj vkus veľmi málo dôležitých informácií a možností, ktoré by ma presvedčili investovať. Čo je ešte horšie, tak aplikácia, ktorá ma má sprevádzať investovaním ma “bugy”, takže napríklad pri listingu dostupných produktov sa vám zobrazí číslo počtu produktov, ktoré sú k dispozícii, no zoznam pre výber je prázdny.

Okrem tohto nedostatku, že niekto asi zanedbal testovanie, je ďalší kameň úrazu, spôsob ako je možné dané investovanie ukončiť. A to ukončiť ho načas či predčasne. Tiež je náročné dohľadať, že aké sú za takéto operácie poplatky? Najväčší problém bolo nájsť, akým spôsobom je možné ukončenie investičného produktu. A práve na toto som sa spýtal mojej banky. Tu je odpoveď na časť otázok, ktoré som sa spýtal.

Dobrý deň,

           ďakujeme, že ste sa na nás obrátili s Vašou požiadavkou.

Žiadosť o zrušenie termínovaného vkladu je možné podať len osobne, v ktorejkoľvek pobočke banky. Zrušenie termínovaného vkladu je bezplatné. Na termínovanom vklade je možné v pobočke banky požiadať o dopredné zrušenie termínovaného vkladu, znamená to, že termínovaný vklad sa po ukončení doby viazanosti nezaviaže na ďalšie obdobie, ale ukončí sa. V prípade predčasného zrušenia termínovaného vkladu sa poplatky neúčtujú a klientovi nie sú priznané úroky, nakoľko nebola dodržaná viazanosť vkladu.

Pokiaľ máte záujem o výber nasporenej sumy z investičného sporenia alebo jednorazovej investície, o vyplatenie je možné požiadať len osobne v pobočke banky. Ak vyberáte z investičného sporenia a sporíte si kratšie ako 3 roky, na výber sa vzťahuje výstupný poplatok vo výške 1,8 % z vyberanej sumy. Po troch rokoch už poplatok neplatíte. Ak speňažujete jednorazovú investíciu, výstupný poplatok spravidla neplatíte.

Ďakujeme, že využívate naše služby a prajeme pekný deň.

Záver

Ako vidieť, ešte stále sú niektoré produkty a služby “100 rokov za opicami”. Investičné produkty si neviem plne manažovať z pohodlia domova a na všetky úkony týkajúce sa vyplatenia mojich peňazí musím chodiť osobne do banky. Ak obdobie, kedy tento úkon môžete vykonať “prešvihnete”, tak máte opäť svoje peniaze zablokované, prípadne vám z nich strhnú za predčasné ukončenie sporenia.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *