Ďalšia podvodná SMS v mene ČSOB banky

hacker

Opäť je tu ďalší článok, ktorý informuje o podvode prostredníctvom SMS správy.

Podvodná SMS je odoslaná zo zahraničia, z čísla +48 510 426 596. Už tento fakt hovorí, že ide o podvodnú správu.

Podvodná SMS

Ďalším znakom podvodnej SMS je text, ktorý žiada o integráciu novej aktualizácie. Používateľ si nikdy nič neintegruje. Ak je s aplikáciou dáky problém, opravená aplikácia bude k dispozícii na oficiálnych distribučných kanáloch.

Podvodná SMS

Posledným identifikátorom podvodnej správy je URL, na ktorú ma používateľ kliknúť. V správe je uvedená doména hopp.to. Toto nie je oficiálna stránka ČSOB banky. Ak používateľ klikne na podvodný link, môže nastať viacero scenárov. Od žiadosti o vyplnenie formulára s identifikačnými/prístupovými údajmi až po stiahnutie škodlivého kódu.

Záver

Ak sa na správu pozriem z môjho pohľadu, keďže nie som klientom ČSOB banky, tak je automaticky táto správa pre mňa bezpredmetná.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *