Prečo vybrať LED dotykové stolné lampy

LED dotykové stolné lampy

V tomto článku dávam do pozornosti moje video na dotykovú lampu Xora, kde je demonštrovaná aj staršia stolná lampa. Výhody a nevýhody dotykových lámp uvádzam nižšie.

S dotykovými stolnými lampami som sa prvý krát stretol pred šiestimi rokmi. Vtedy som si kúpil tri dotykové stolné lampy do spálne. Dve rovnaké a keďže sa mi na jednej rozbila pri upratovaní sklenená guľa, tak aj tretiu, ktorá síce bola rovnakého dizajnu, no farebne už bola iná. Keďže som potreboval len guľu, tak farbu som neriešil.

Táto dotyková lampa bola na žiarovky. Mala tri intenzity osvetlenia. Vo videu ju uvidíte na konci, ale už len ten posledný typ inej farby. V rámci videí plánujem rozoberať pokazenú elektroniku a aj túto lampičku by som chcel rozobrať a pozrieť sa na akom princípe funguje spínač.

Ako som už uviedol, prvá lampa mala vďaka žiarovke tri intenzity svietenia. Reagovala už na nepatrný dotyk. Výhodou bolo prvé málo intenzívne osvetlenie. Výborne v noci ak potrebujete mať trochu svetla. Navyše žltkasté osvetlenie vytváralo príjemnú atmosféru v izbe. Žiaľ prednedávnom mi odišli v dosť rýchlom čase obe pôvodné stolné lampy.

Keďže už daný typ sa tu nepredáva, tak sme hľadali niečo podobné. Kúpili sme LED dotykové stolné lampy. Tieto sú krajšie a menšie, takže na nočnom stolíku nezaberajú veľa miesta. Navyše dotyková plocha nie je taká citlivá, napríklad keď utierate prach, tak sa hneď nerozsvieti. Nevýhodou je len jeden stupeň osvetlenia. Vo vnútri je vymeniteľná LED žiarovka, ktorá je dosť silná, no opäť vytvára príjemné osvetlenie.

Veľkou výhodou dotykových lámp je že nemusíte hľadať vypínač, stačí len jemne ťuknúť a lampa sa rozsvieti. Tiež drevený dekor veľmi dobre vynikne na nočných stolíkoch s podobných vzorom. Tie predchádzajúce boli z kovu, takže dizajnovo nevynikli tak ako tieto nové s LED žiarovkami. Navyše dotyková plocha/základňa bola dosť veľká, kým nové stolné lampičky sú vďaka dizajnu a menšej základni ešte viac kompaktnejšie.

Záver

Zostáva mi už len dúfať, že tieto nove stolné lampičky vydržia dlhšie.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *