Odstraňujeme hrdzu z povrchov – Aký výsledok sa dá dosiahnuť?

Korózia

Čo všetko je potrebné pre odstránenie korózie? Aký výsledok sa dá dosiahnuť?

V nasledujúcom videu ukazujem postup ako je možné odstrániť koróziu.

Žiaľ ako sa ukázalo, toto riešenie nie je ideálne a môže pomôcť iba dočasne. Mastnota a opadajúca hrdza spôsobujú, že takto ošetrený priestor nie je vhodný na uskladnenie veci, citlivých na znečistenie, napríklad oblečenie.

V mojom prípade som síce hrdzu čiastočne odstránil, ale vlhké prostredie ďalej vytváralo koróziu. Zásuvky po čase sa opäť nedali plynulo otvárať a hrdza sa zmenila na prášok, ktorý rýchlo znečisťoval okolie. Nakoniec som musel zásuvky demontovať a celý priestor vyčistiť.

Záver

Na základe tejto skúsenosti a aj skúsenosti z môjho okolia sa dá povedať, že odstránenie hrdze a sfunkčnenie poškodeného predmetu do uspokojivého stavu je vysoko nepravdepodobné. Najefektívnejší spôsob nápravy/opravy je vymenenie koróziou zasiahnutých predmetov.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *