Ako zobraziť veľkosť adresárov a stromovú štruktúru vo Windows

Ako zobraziť veľkosť adresárov

Jednou z častých operácií je sledovanie voľného miesta na disku ak ste ním limitovaný. Žiaľ Windows nemá v sebe túto možnosť priamo implementovanú v podobe, že vidíte veľkosť všetkých adresárov. V minulosti som toto riešil cez súborové manažéry, ktoré som už prestal používať, keďže File Explorer aj napriek svojim okliešteným možnostiam mi celkom vyhovuje.

Pre účely prehľadu kapacity disku a veľkosti jednotlivých adresárov aktuálne používam FOLDER SIZE EXPLORER. Síce prvé načítanie trvá dlho, ale potom je už všetko rýchle. Okrem FOLDER SIZE EXPLORER je k dispozícii aj ďalší program s názvom Tree size. O oboch týchto programoch som vytvoril videá. V prvom videu predstavujem spomenuté aplikácie, v druhom videu demonštrujem ako som objavil 40 GB dát, ktoré mi chýbali, resp. pri rátaní voľnej kapacity disku mi chýbalo 40 GB.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *