Ako nahrávať viac mikrofónov súčasne s bezplatným softvérom

Ako nahrávať viac mikrofónov súčasne s bezplatným softvérom

Dnes prinášam zaujímavý článok, tentoraz na tému audio, ktorý som publikoval aj na starom projekte How to …. Tí čo ma sledujú na YouTube, tak asi už vedia, že audio téma je u mňa veľmi populárna a jednou z najviac spracovávaných tém za posledné obdobie.

V tomto článku v krátkosti predstavím bezplatný softvér pre nahrávanie audia a to buď z mikrofónu alebo z počítača. Vo videu RODE Connect – Free Audio Solution Ideal For Podcasting And Livestreaming, ktoré pripájam aj k tomuto článku, je tento softvér ukázaný v praxi ako aj vyriešenie dvoch problémov, ktoré vám pri práci s touto aplikáciou môžu vzniknúť.

Riešenie, ktoré predstavujem má názov RODE Connect. Ide o bezplatný softvér, ktorý si môžete stiahnuť zo stránok výrobcu a slúži na nahrávanie z mikrofónu RODE NT-USB Mini. Toto riešenie umožňuje záznam viacerých mikrofónov naraz. Takže už nie je potrebné drahé hardvérové riešenie. Pre označenie mikrofónov odporúčam použiť Coloured Identification Tags for the NT-USB Mini. S týmito gumenými značkami si označte káble aj mikrofóny a zároveň s rovnakými farbami pracujete aj v programe RODE connect.

Samozrejme že produkt Coloured Identification Tags for the NT-USB Mini nie je povinný, no sprehľadní celé nahrávanie v prípade nahrávania viacerých mikrofónov naraz, napríklad talkshow.

Čo sa týka aplikácie RODE Connect, tak podporuje nahrávanie až 4 mikrofónov, má nastavenia ovplyvňujúce výslednú kvalitu záznamu a vie zaznamenávať aj zvuk z počítača. Nahrávky sa dajú exportovať v dvoch formátoch a s rôznymi kvalitatívnymi parametrami alebo priamo s preddefinovanými parametrami pre niektoré streamovacie služby.

Záver

Viac informácií zistíte z videa, ktoré som pre vás pripravil. Aplikácia je jednoduchá, takže s jej pochopením by nemal byť problém. Navyše veľmi dobre celú aplikáciu popisujú aj stránky výrobcu.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *