Ako chrániť záhradku pred mačkami

Ako chrániť záhradku pred mačkami

V tomto článku predstavujem moje video na tému “Ako chrániť záhradku pred mačkami“. Toto video vzniklo na základe skutočnosti, že veľmi veľa obyvateľov si tu začalo chovať mačky a namiesto toho, aby ich mali v interiéri, ich nechávajú pustené a voľne sa potulujúce po okolí. Výsledok je taký, že nám ničia úrodu a zanechávajú na pozemkoch svoje “výstupy”.

V mojom prípade je to už neúnosné, lebo ak si niečo zasadíte, tak to máte na druhý deň vyhrabané. Alebo ak idete niečo zasadiť, tak sa zrazu hrabete medzi zahrabanými “výstupmi”. Na Facebooku už na túto tému aktívne komunikujem a upozorňujem ich na porušovanie zákona. Spôsobov ako toto vyriešiť je veľmi veľa. Dokonca ak by som to hnal do krajností, tak na každého, kto takto vykonáva chov domácich zvierat, môžem podať podnet na začatie priestupkového konania a udelenie peňažnej pokuty. Ak by sa to opakovalo, tak odobratie zvieraťa a zákaz chovu.

V tomto videu ale prezentujem základné humánne možnosti, ako je možné zamedziť poškodzovanie v podobe vyhrabávania sadeníc a zahrabávania mačacích “výstupov”. Žiaľ stále to nerieši neoprávnené znečisťovanie súkromného pozemku, keďže okrem pestovateľskej časti ste poškodený aj v ostatných častiach svojho vlastníctva – spevnené a zatrávnené plochy.

Záver

Na záver ešte uvádzam ďalšie riešenie, ktoré opäť aplikoval sused. Ide o natiahnutie sietí cez drevené kvetináče. Opäť je to riešenie skôr určené pre veľkoobjemové kvetináče, ale dá sa to aplikovať aj na menšie a uchytiť sieť napríklad po obvode kvetináča špagátom. Vďaka takejto sieťovine mačka zrejme nemôže hrabať a ani zahrabávať. Oká na sieťovine zase umožňujú rast sadeníc cez sieťovinu.

Žiaľ každé takéto riešenie znamená náklady navyše pre tých, ktorí si chcú pestovať v malom BIO zeleninu namiesto toho, aby tu zopár obyvateľov začalo dodržiavať zákony a nespôsobovali svojim správaním škody a znečisťovanie cudzích súkromných pozemkov. Ak chcú chovať domáce zvieratá, tak nech si na to vymedzia vlastný súkromný alebo zazmluvnený priestor, kde takýto chov budú vykonávať. V opačnom prípade porušujú zákony a môže byť začaté voči nim priestupkové konanie.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *