Vedeli ste, že peniaze viete vyberať aj mobilom bez použitia bankomatovej karty?

Telefon

Už dlhšiu dobu používam v obchodoch na platenie nákupov mobilný telefón. Prednedávnom som si kúpil puzdro, kde mám vloženú malú papierovú hotovosť, občiansky a vodičský preukaz a mobil.

Doteraz som nosil pánsku tašku, kde som mal mobil, kľúče a peňaženku. Keďže pánska taška nebola vhodná na každú príležitosť, hľadal som riešenie ako mať všetko pri sebe bez toho, aby som mal “nabúchané” vačky. Preto prišiel upgrade, kedy som prestal nosiť peňaženku a vymenil som puzdro na mobil za puzdro, do ktorého viem vložiť malú hotovosť a doklady. Keďže som prestal nosiť bankomatovú kartu, aby nové puzdro bolo čo najtenšie, vznikol problém, ako vyberať hotovosť z bankomatu.

Dnes som zistil, že moja banka ponúka výber hotovosti priamo cez aplikáciu. Najskôr som si myslel, že výber bude fungovať na princípe naskenovania QR kódu bankomatu pri ktorom práve stojím, aby sa vedel identifikovať bankomat, ktorý mi má vydať peniaze. Následne naťukám pin a pokračujem ako pri klasickom výbere bankomatovou kartou.

No po preštudovaní návodu od mojej banky, je princíp výberu peňazí trochu odlišný. V aplikácii si zvolím, že chcem vybrať peniaze z bankomatu. Následne mi aplikácia zobrazí kód, ktorý počas 15 minút musím zadať namiesto PINu do bankomatu. Keď zadám kód z aplikácie, bankomat mi vydá peniaze. Jediným obmedzením, ktoré som sa dočítal je, že pri výbere peňazí cez mobil si nemôžem zvoliť typ a počet bankoviek.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *