Ako sa zbaviť mravcov v záhrade – Rady z Facebooku

Products Explorer - zaujímavé informácie pre každého

Dobrý deň , prosím vás ako sa zbaviť mravcov v trávniku? Skoro na každom m2 mám nejaké mravenisko. Ďakujem za každú radu.

Odpovede z Facebooku

“Ja stále vylievam logr z kávy do záhradky aj keď už tam ani jeden nie je, na iné miesta používam biolit na mravce.”

“Prášok do pečiva.”

“Posypte ich škoricou. Zaručené….”

“Pomohla mi mletá škorica.”

“U nás pomohlo keď sme na mravenisko položili šupy zo šalátových uhoriek . Mravce odišli.”

“Normalna klasicka “šrotovna” kava. Zarobit ale 3 litre a ponalievat do mravenisiek…”

“Citronovu, pripadne pomarancovu koru /cim viac, tym lepsie/ namocit do vody na 24 hodin a s tym opakovane postriekat miesta, kde sa mravce zdrziavaju.”

“Skúste cyper”

“Posypať soľou. Perfekt.”

“Posoliť a zmiznú”

Záver

Na záver ešte jeden komentár, na ktorý nadväzuje nasledujúci odsek.

“Mne ešte nič nepomohlo”

Ja osobne používam granule proti mravcom. Mali by fungovať tak, že mravec ich donesie do mraveniska kráľovnej a tam po zjedení granule zomrie. Keď zomrie kráľovná, zanikne aj mravenisko. Žiaľ realita je taká, že nikdy som výrazne nepostrehol úbytok mravcov. Navyše jediné čo som postrehol, že mravec granulu zjedol a potom zomrel, takže ani nemal čas doniesť granulu do mraveniska. Asi to funguje len, ak granule nasypete na mravenisko. Ak granule používate v interiéri, tak toto riešenie sa míňa účinku.

Tiež som našiel rôzne rady, že mravce milujú sladké a sú citlivé na vône. Všetko čo im smrdí, tak sa tomu vyhýbajú. Jednou z rád bol ocot. Aj keď bol ocot naliaty v miske, mravce stále chodili okolo, takže zrejme tieto rady, že mravce nemajú rady smrad nefungujú.

Rovnako ako rady, že vôňa pažítky alebo levandule zamedzia voškám. Pažítku a levanduľu mam priamo pod ríbezľami a vošky na nich každý rok.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *