Ako rýchlo vložiť šípky do bežného textu, textový dokument, Word, Excel a iných programov

Ako rýchlo vložit šípky do bežného textu, textový dokument, word, excel a iné programy

V tomto článku uvediem rýchly spôsob ako vložiť, resp. “napísať” šípky v rámci bežného textu či infografiky v dokumentoch Word, Excel, HTML a ďalších.

Uvedený spôsob uľahčí vytváranie bežného textu a v prípade programov ako su Word, Excel, Notepad, Wordpad a iné, vďaka čomu umožní vložiť neštandardné symboly namiesto obrázkov.

Ja osobne túto techniku používam pri vytváraní poznámok, ktoré môžem vytvoriť v akomkoľvek formáte a nemusím napríklad vytvárať MS Office dokument, hľadať a upravovať grafické prvky pre vloženie do textu.

Spôsob ako napísať znaky ako sú →, ↑ a ďalšie je veľmi jednoduchý. Stačí stlačiť kláves Alt a držať. Počas držania klávesu Alt na numerickej klávesnici naťukajte číslo, ktoré reprezentuje príslušný znak.

Tu uvádzam zoznam číselných kódov a znaky, ktoré dané kódy reprezentujú.

Špeciálne znaky pre tvorbu infografiky - šípky
Špeciálne znaky pre tvorbu infografiky – šípky

Záver

Znak pre Alt + 18 ↕ je vo WordPresse nahradený SVG obrázkom, takže v prípade bežného textu ho už uvidíte správne, tak ako je zobrazený na obrázku vyššie. Používateľ pravdepodobne musí upraviť dáke nastavenie v konfigurácii WordPressu, aby sa znak nezobrazoval ako obrázok.

Alt + 23 ↨
Alt + 24 ↑
Alt + 25 ↓
Alt + 26 →
Alt + 27 ←
Alt + 29 ↔
Alt + 18 ↕
Alt + 30 ▲
Alt + 31 ▼
Alt + 16 ►
Alt + 17 ◄
https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *