Ako otvoriť súbor s príponou hyp

Softvér

V rámci vývoja softvéru sa postupne stali niektoré prípony neoddeliteľnou súčasťou dátových formátov. Podľa prípony je možné rýchlo zistiť, aký druh dát je v súbore uložený a následne zvoliť vhodný program pre ich zobrazenie. Aj keď sa bežne stretávame s takzvanými globálnymi formátmi, medzi ktoré patria PDF, JPG, doc, xls, GIF, PNG a ďalšie, pre niektoré odvetvia sú charakteristické aj lokálne dátové formáty.

Medzi takýto formát patrí prípona *.hyp. So súborom obsahujúcim príponu *.hyp sa je možné stretnúť pri znaleckých posudkoch. Banky totiž vyžadujú okrem papierovej verzie aj digitálnu verziu. Pre zobrazenie súboru s príponou *.hyp je možné použiť program HYPO Stavbár od spoločnosti Kros. Pre zobrazenie odkazu na stiahnutie je potrebné vyplniť formulár.

Program HYPO slúži na ohodnotenie stavebných objektov, bytov, pozemkov a porastov podľa vyhlášky MS SR č. 492/2004 Z. z.. Stanovuje všeobecnú hodnotu porovnávacou metódou, metódou polohovej diferenciácie, kombinovanou metódou (pre stavby) a výnosovou metódou (pre pozemky). HYPO je určený najmä pre súdnych znalcov a jeho výstup akceptujú všetky inštitúcie a banky na Slovensku.

Záver

Aj keď som sa s programom “hral” pár minút, nevedel som nájsť všetky prílohy, ktoré sú v papierovej verzii znaleckého posudku (napr. stavebné povolenie, dizajnové štúdie, fotografie skutkového stavu a pod.). Z tohto dôvodu odporúčam žiadať od znalca aj výstup vo formáte PDF alebo docx, prípadne si požiadajte o jedno papierové vyhotovenie navyše.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *