Ako odstrániť chybu pri pridávaní Google účtu do aplikácie Windows Calendar – 0x80070490

Windows Calendar error

V rámci práce používam služby od Google, no žiaľ práca s nimi je trochu ťažkopádna. Keďže aplikácie sú vo webovom prehliadači, tak to ešte stále nie je ono.

V rámci odstránenia týchto slabých stránok som sa rozhodol, že skúsim svoj Google účet a aplikácie Mail a Calendar prepojiť s aplikáciami od Microsoftu. Žiaľ pri linkovaní účtu v aplikácii Calendar som na konci operácie dostal chybové okno Something went wrong – We couldn’t find your settings. Error code: 0x80070490.

Pri hľadaní riešení som opäť našiel kopu “nezmyslov” typu, chýba ti taký a taký inštalačný balíček a podobne. Po diskusii s kolegom, ktorý má už určité skúsenosti s prostredím, v ktorom fungujeme, mi odporučil vypnúť VPN, spraviť linkovanie a potom znovu zapnúť VPN.

A naozaj. Po vypnutí VPN prebehlo priradenie Google účtu do aplikácie Mail už bez problémov a po zapnutí VPN aplikácie Mail a Calendar fungovali tiež bez problémov.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *