TypeScript tutoriál 2022 – Začíname s TypeScriptom – lokálna inštalácia

TypeScript

TypeScript popri JavaScripte patrí k dôležitej súčasti vývoja front-end aplikácií. Ak máte záujem sa tento jazyk naučiť, pozrite sa ako začať.

Keďže preferujem lokálne inštalácie a všetko čo je možné inštalovať lokálne aj takto inštalujem, rovnako som postupoval aj v tomto prípade. Lokálne inštalácie sú veľmi dôležité, nakoľko s rapídnym vývojom frameworkov, programovacích jazykov a nástrojov sa stáva, že niečo vytvorené v staršej verzii nemusí fungovať v novšej verzii a opačne.

Lokálnou inštaláciou tento problém odpadá a každý projekt beží vo verziách, pre ktoré bol vytvorený. Ak by bola použitá globálna inštalácia, tak aktualizácia globálnej inštalácie bude mať dopad na všetky lokálne projekty čím vzniká riziko, že tieto projekty budú vykazovať rôzne chyby a ich odstránenie býva časovo veľmi náročné.

V tomto článku prikladám prvé video, ktoré sa zaoberá všetkým potrebným pre prácu s TypeScriptom. Tutoriál je tvorený na Linuxe, keďže aj programovanie tvorím v izolovanom prostredí, ktorým je v mojom prípade Linux.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *