Prečo vzniká Google AdSense error: “Google AdSense error: No slot size for availableWidth=0”

Google AdSense

V rámci práce s WordPressom a pluginmi často dochádza k viacerým errorom, ktoré bežný používateľ nikdy ani nezistí. Čoraz viac zisťujem, že ak by som nevedel programovať, tak kopu vecí vo WordPresse vôbec nevyriešim. Príklad je support, kde na každú rozumnú zmenu mám odpoveď, že sa to nedá.

Výsledok je taký, že množstvo zmien si musím robiť sám. Momentálne mám dva WordPress projekty a idem ešte vytvoriť tretí a pomaly sa cítim byť už pokročilým používateľom WordPressu. Viem odstraňovať chyby, robiť rôzne úpravy, viem čo už môžem očakávať od témy, aké nastavenia sú možné a čo téma v administrácii nepodporuje. Postupne zisťujem, že architektúra stránok je rovnaká, a tak celé prostredie WordPressu už začínam mať pod kontrolou.

Kým v predchádzajúcom článku som riešil problémy typu Content Security Policy a Failed to load resource: the server responded with a status of 403 (), v tomto článku riešim chybu Uncaught O {message: “adsbygoogle.push() error: No slot size for availableWidth=0”.

Táto chyba hovorí, že priestor, ktorý som vyhradil pre reklamu, nemá dostatočné rozmery pre jej umiestnenie. Dlho som si myslel, že ide o banner 728px, ale nakoniec som zistil, že ide o banner 200×200, ktorý majú obe témy.

Pravdepodobne Google zmenil formát reklám a do priestoru 200×200 sa už žiadna reklama nezmestí. Takže pokiaľ chcete vložiť štvorcovú reklamu do priestoru 200x200px tak dostanete chybové hlásenie Uncaught O {message: “adsbygoogle.push() error: No slot size for availableWidth=0”.

Google AdSense error: No slot size for availableWidth=0
Google AdSense error: No slot size for availableWidth=0
Google AdSense error: No slot size for availableWidth=0
Príčina Google AdSense erroru: No slot size for availableWidth=0

Záver

Ako vidieť z obrázka, ktorý reprezentuje snímku z administrácie, tento typ reklamy už nie je podporovaný. Riešením je odstránenie reklamy z tejto oblasti, teda zmazanie kódu a reklamu umiestniť inde. Spôsobov ako umiestniť reklamu je viacero, ale všetko závisí aj od témy, jej layoutu, responzivity a ďalších faktorov, keďže okrem vloženia kódu môžu byť potrebné ešte dodatočné úpravy.

Všetky takéto služby ako aj rôzne typy úprava zmien som sa rozhodol, že budem ponúkať v rámci svojich služieb, nakoľko WordPress ekosystém je momentálne najpoužívanejší a komerčný support a témy často nedotiahnuté do dokonalosti. Ako príklad uvádza menu, vyhľadávanie, reklamy, sidebary, widgety, počty videní, hlasovanie, formátovanie, individuálne farebné úpravy častí komponentov, kde niektoré stránky alebo demostránky vyzerajú super, no keď chcete mať rovnaké komponenty aj na iných podstránkach alebo hlavnej stránke, už to nie je možné a treba všetko doprogramovať.

Obdobne to platí aj pri editore, kde v editore niektoré formátovania nie sú identické s výsledným publikovaným článkom. Napríklad v mojom prípade ide o popisy obrázkov, ktoré mám v editore centrované, no vo výslednom článku sú vľavo. Teraz neviem, či je to chyba WordPressu alebo témy, ktorú som si musel opäť opraviť, resp. upraviť a teraz mám popisy centrované v šikmom písme.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *