Prečo mám v PHP pri použití random_int() chybové hlásenie?

PHP

V tomto krátkom článku sa opäť venujem chybám z PHP, ktoré som mal počas tvorby posledného PHP projektu. Celkovo sa v projekte vyskytli tri chyby, ktoré som musel riešiť. Toto je druhá z nich.

Chyby sú o to zákernejšie, že vznikli v produkcii, resp. vo vývojom prostredí všetko bežalo bez problémov, problém nastal až po nakopírovaní finálnej aplikácie na server.

V tomto prípade mi nefungoval zápis

$index = random_int(0, $clength - 1);

Zápis som musel nahradiť nasledujúcim kódom

mt_srand();
$index = mt_rand(0, $clength - 1);   

Opäť ako aj v predchádzajúcom článku o problémoch s PHP išlo o podporu verzie PHP na serveri. Zápis pre random_int() vyžaduje mať aktivovanú verziu PHP 7 a vyššiu. V opačnom prípade bude chybové hlásenie.

Problém bol o to zložitejší, že ja som mal nastavenú verziu PHP 7.4, no ako sa ukázalo, táto informácia bola pre doménu, nie pre subdomény, kde bola automaticky nastavená verzia 5.3.

Záver

Ak z nejakého dôvodu nemôžete používať verziu 7.x tak namiesto zápisu

$number = random_int(0, $max);

môžete použiť zápis

mt_srand();
$number = mt_rand(0, $max);  
https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *