PHP – chybové hlásenie Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ in

PHP

V rámci tvorby nových projektov som opäť musel riešiť množstvo problémov. Časť z nich tvorili chyby generované PHP, keďže aj napriek nastaveniu PHP na verziu 7.4, toto nastavenie nebolo aktivované.

Keďže som o tejto skutočnosti nemal vedomosť, tak po nahratí webu na server som dostal chybové hlásenie Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ in.

Po analýze problému som zistil, že problematický je zápis

$languages = [
'en',
'sk',
'de'];

Vzhľadom na to, že som mal nastavenú verziu 5.3 a nie 7.4, tak namiesto chodu webu mi web padal. Ak z nejakého dôvodu nemôžete používať verziu 7.x tak oprava kódu je nasledovná.

$languages = array(
    'en',
    'sk',
    'de');

Záver

Skrátený zápis poľa nie je vo verzii 5 ešte podporovaný. Ak je zápis poľa vykonaný štandardne, tak chyba bude odstránená. Po aktivovaní verzie 7x sa daná chyba nevyskytuje. Ja osobne som za používanie skráteného zápisu poľa, keďže rovnaký zápis je aj v JavaScripte.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *