Odporúčané nastavenia pre Visual Studio Code

Visual Studio Code

Pri práci s Visual Studio Code mi od začiatku vadili hneď dve veci, medzi ktoré patria automatické zobrazovanie obsahu súborov a single klik v stromovej štruktúre. Obe tieto nastavenia je možné nastaviť aj v súbore settings.json.

Jednou z nevýhod, ktoré som nevedel vyriešiť aj napriek postupom na internet je priame otvorenie súboru settings.json vo Visual Studio Code. Mám dojem, že v minulosti som nemal problém editovať tento súbor priamo z menu. V najnovšej verzii Visual Studio Code som túto možnosť nenašiel, a tak som musel tento súbor vyhľadať.

Súbor settings.json sa nachádza v adresári C:\Users\[user]\AppData\Roaming\Code\User.

Pre zabránenie okamžitého otváraniu súborov, resp. ich náhľadov a nahradenie kliknutia dvojklikom je potrebné zapísať nasledujúce riadky.

workbench.editor.enablePreview: false,
workbench.list.openMode: "doubleClick",

Po týchto zápisoch sa napríklad nebudú hneď otvárať súbory či rozbaľovať a zbaľovať položky.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *