Angular – Pri volaní príkazu npx ng dostanem chybové hlásenie: Error: This command is not available when running the Angular CLI outside a workspace.

Angular

Ako vyriešiť chybové hlásenie, ktoré vzniká pri pokuse o zápis príkazu npx ng add?

V pripade ak máte nainštalovaný Angular lokálne a dostanete chybové hlásenie Error: This command is not available when running the Angular CLI outside a workspace., tak adresár, v ktorom ste nastavený a voláte z neho príkaz npx ng add nie je adresár, ktorý obsahuje projekt v Angulari.

Problém

Nasledujúci zápis

npx ng add @ngrx/store@latest --no-minimal

spôsobí chybu Error: This command is not available when running the Angular CLI outside a workspace.

Uvedené chybové hlásenie znamená, že adresár, z ktorého je príkaz spúšťaný, nebol zrejme vytvorený cez príkaz ng new <project_name>, resp. npx ng new <project_name> alebo z adresára boli odstránene súbory, ktoré teraz z neho robia nevalidný adresár s projektom v Angulari.

Riešenie

Ak chcete spustiť príkaz npx ng add, tak musíte byť nastavený v adresári s projektom pre Angular. Ak bol adresár poškodený, tak vytvorte najskôr backup a následne vykonajte tieto úkony.

1. Zmažte adresár node_modules

2. Spustite príkaz npm install.

Ak je s použitím príkazu npx ng add stále problém, skúste nasledujúci postup.

1. Opäť zmažte adresár node_modules

2. Zmažte aj súbor package-lock.json

3. Opäť všetko nainštalujte cez npm install.

Záver

Verím, že vám uvedené riešenie pomohlo vyriešiť váš problém.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *