Ako v JavaScripte prerušiť cyklus forEach

JavaScript

V tomto článku uvádzam spôsob, akým ukončiť cyklus forEach v jazyku JavaScript. V skutočnosti ide o zakázanie vykonávania programového kódu za definovaných podmienok, čím sa ako keby ukončil cyklus forEach.

Pôvodne som chcel tento príklad dať na Stack Overflow, kde bolo na tento problém vytvorené vlákno, ale keďže Stack Overflow nepovoľuje dávať odkazy na riešenia, tak som sa rozhodol vytvoriť na túto tému článok. Naposledy, keď som vytvoril riešenia a dal odkaz na svoje stránky, tak mi bol na Stack Overflow zablokovaný účet.

V nasledujúcom príklade demonštrujem ako je možné prerušiť cyklus forEach. Ak máte iné zaujímavé riešenie, uveďte ho do komentára.

let data = [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10];
let result = 0;
let breakEach = false;
data.forEach((element) => {
    if (breakEach) return;
    result += element;
    if (element == 4) breakEach = true;

});

console.log(result);

Príklad funguje na princípe, že po splnení definovanej podmienky sa už zablokuje vykonávanie programového kódu. V tomto prípade je podmienkou, že posledným prvkom na spracovanie bude číslo 4. Po ňom sa už nebude vykonávať programový kód a odovzdá sa výsledok ukončený číslom 4.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *