Ako nainštalovať a aktualizovať Node.js na najnovšiu verziu na Linuxe

Node.js

Pozrite si video ako sa inštaluje a aktualizuje Node.js na Linuxe. Pôvodná inštalácia obsahuje starú verziu a aktualizáciu na najnovšiu verziu je potrebné vykonať trochu neštandardne.

Asi každého začínajúceho linuxáka prekvapí, že keď si nainštaluje Node.js, tak po overení verzie zrazu zistí, že oproti oficiálnym stránkam má nainštalovanú oveľa staršiu verziu. V rámci hľadania riešenia ako nainštalovať najnovšiu verziu Node.js som sa dočítal, že vraj Ubuntu inštaluje staršiu verziu z dôvodu bezpečnosti a stability s aktuálnym systémom. Preto ak budete inštalovať najnovšiu verziu, teoreticky sa môže stať, že táto verzia by mohla mať negatívny dopad na existujúce prostredie.

Ja som si najnovšiu verziu nainštaloval už viac krát, ale zatiaľ som nemal skúsenosť, že by nastali dáke problémy s aktuálnym systémom a ani po aktualizáciách Linuxu som nepostrehol nič nezvyčajné. Ak ste mali dáke problémy s novšou verziou Node.js ako ponúka v rámci inštalácie Ubuntu, môžete to uviesť do komentára.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *