Aký typ tlačiva pre daňové priznanie mám vyplniť, ak som zamestnanec a aj živnostník?

daňové priznanie

Som zamestnanec a aj živnostník. Na živnosť si uplatňujem paušálne výdavky. Aký typ tlačiva pre daňové priznanie mám vyplniť?

Tento článok je zo série krátkych článkov týkajúcich sa podnikania, kde sa pýtam úradov otázky a úrady poskytujú oficiálne vyjadrenia.

Tentoraz som sa spýtal, aký typ tlačiva pre daňové priznanie mám vyplniť, ak som zamestnanec a aj živnostník?

Dobrý deň,

vo Vami uvedenom prípade podáte daňové priznanie typ B. Nakoľko máte živnostenské oprávnenie, budete daňové priznanie podávať prostredníctvom elektronickej komunikácie s Finančnou správou SR. V daňovom priznaní uvediete všetky dosiahnuté zdaniteľné príjmy, t.j. príjmy zo zamestnania, aj zo živnosti. 


V prípade akýchkoľvek nejasností nás môžete kontaktovať odpoveďou ...
Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.


S pozdravom
Ing. Erika J...
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR
https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *