Ako dlho trvá priradenie bankového účtu do služieb PayPal a Google

Ako dlho trvá priradenie bankového účtu do služieb PayPal a Google

Myslím si, že väčšinu z vás zaujíma, ako dlho trvá priradenie bankového účtu do služieb PayPal a Google. Či sa oplatí čakať pár minút a potvrdiť účty alebo ako dlho mám čakať, aby som začal priebežne kontrolovať či už môžem potvrdiť registráciu bankového účtu k príslušnej službe.

Google v rámci informácie o priradení účtu posiela nasledujúci typ správy: “Bankový účet xxxx ste pridali do služby Google yyyy. Pred použitím tohto účtu ho musíte overiť. Najprv o dva až tri pracovné dni skontrolujte, či sa medzi transakciami vášho bankového účtu nachádza malý skúšobný vklad od spoločnosti Google, a danú čiastku zadajte do služby Google yyyy.

Obe spoločnosti fungujú na princípe zaslania malého vkladu na zadaný bankový učet, ktorého výšku musíte zadať a tým potvrdiť správnosť účtu. Kým Google posiela jeden vklad, PayPal posiela dva vklady. Všetko ide o nízke sumy. V mojom prípade PayPal zasielal sumy do výšky 20 centov a Google do výšky 1 EUR.

Ako prvé sa pozrieme na to, ako dlho trvá pripísanie testovacieho vkladu na bankový účet od spoločnosti PayPal.

  • Žiadosť o registráciu som vykonal 20.5.2021 cca 19:30 (štvrtok)
  • Pripísanie dvoch súm som postrehol pri náhodnej kontrole okolo obeda v nasledujúci deň 21.5.2021 (piatok)

Ak to tak zhrniem, tak prevod peňazí na bankový účet trval približne pol až trištvrte pracovného dňa.

A teraz sa poďme pozrieť ako dlho trvá pripísanie sumy od spoločnosti Google.

  • Žiadosť o registráciu som vykonal 20.5.2021 cca 19:50 (štvrtok)
  • Pripísanie sumy na bankový účet som postrehol pri náhodnej kontrole 24.5.2021 okolo 11:00 (pondelok).

V tomto prípade ak rátam dni celkovo, tak to trvá cez tri dni (cca 3,5 dňa). Ak rátam len pracovné dni, tak približne deň a pol, nakoľko 22 a 23 bol víkend.

Záver

Na základe týchto údajov predpokladám, že rovnako dlho budú trvať aj ostatné prevody peňazí z týchto služieb na môj bankový účet. V prípade, že máte odlišné skúsenosti s časmi pripísania platieb na svoje účty, podeľte sa o vaše skúsenosti prostredníctvom komentára.

Čo sa týka platieb kartou v službe PayPal, tak tam sú platby okamžité. To znamená, že ak platíte cez PayPal a na platbu je nastavená bankomatová karta, tak po zaplatení máte napríklad už prístup k digitálnemu produktu (e-kniha, softvér, hudobný album a podobne).

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *