Windows Mail a Windows Calendar sa po otvorení sám zatvorí

Windows Calendar

V práci používam aplikácie Windows Mail a Windows Calendar a zrazu som mal s týmito aplikáciami problém. Vždy keď som ich otvoril sa mi následne zatvorili.

Keďže daný problém pretrvával aj po reštartovaní počítača, začal som hľadať riešenia a odpoveď v čom môže byť problém a prečo mi tieto programy začali padať.

Nakoniec som našiel dve riešenia a začal som prvou možnosťou. Žiaľ musel som opätovne priradiť emailové účty no aplikácie už nepadali.

Prvý postup je nasledovný:

  • Settings
  • Apps and Features
  • Mail and Calendar
  • Advanced Options
  • Reset

Po resete sa odporúča reštartovať počítač. Žiaľ už si nepamätám, či som počítač aj reštartoval, no tento postup mi pomohol.

Druhý postup, ktorý som našiel na internet, odporúča reinštalovať aplikácie zo Storu. Žiaľ pri týchto riešeniach nebola uvedená príčina, prečo tieto aplikácie začali padať. Často takéto správanie spôsobí nedávna aktualizácia operačného systému.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Comments are closed.