Ďalší podvod, tentoraz v mene Tatra banky

hacker

Opäť sa venujem mojej obľúbenej téme, ktorou sú podvody a hackeri. Tentoraz sa budem venovať podvodu pod hlavičkou Tatra banky.

Dnešný podvod je dosť amatérsky a je vykonávaný prostredníctvom SMS. Poďme si ho teba podrobnejšie rozanalyzovať.

Hneď prvou indíciou, že ide o podvodnú SMS, je skutočnosť, že nie som klientom Tatra banky. To znamená, že ak ani vy nemáte bankový účet v Tatra banke, tak ste mohli rýchlo zistiť, že tu niečo nesedí.

Druhou indíciou, že ide o podvodnú SMS, je názov banky. V správe sa uvádza názov Tatra Bank. U nás Tatra banka vystupuje pod slovenským názvom Tatra banka.

Tretou indíciou je slovná skladba, ktorá je nesprávne uvedená v oboch vetách. Prístup do Tatra banky, najlepšie elektronický prístup do Tatra banky a potom druhá veta, ktorá je tiež nesprávne napísaná z pohľadu skladby vety a vetných členov.

Poslednou indíciou, že ide o falošné oznámenie, je názov internetovej adresy. Tatra banka používa internetovú adresu https://moja.tatrabanka.sk. Internetová adresa v SMS správe má dodatok zmrazene a doménu net. Samozrejme, že nesprávny je aj text moja-tatrabank, ktorý má byť moja.tratrabanka.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *