Ako vyzerá súčasný podvodný email

hacker

V tomto krátkom článku predstavím podvodný email, ktorý mi prišiel 28 októbra 2021.

Tentoraz je e-mail v angličtine, takže množstvo aspektov, ktoré som už spomenul v predchádzajúcich článkoch na odhaľovanie podvodov v tomto prípade nepoužijete aj keď to nie je úplne pravda.

Tento druh podvodu spočíva v chamtivosti, teda vlastnosti väčšiny populácie. Už klasicky je v hre vysoká suma, aj keď v tomto prípade keď si vypočítate 30% až tak vysoká suma to nie je, no pre niektoré krajiny ide stále o sumu, vďaka ktorej by už nikdy nemuseli pracovať.

I am Mrs.Vida Kuzman from United States living in Côte D'Ivoire, I am a widow without a child suffering from long time illness (Cancer and Kidney damage) there is funds I inherited from my late loving husband Mr. Williams Kuzman , the sum of ($2,500,000.00) I need a honest and Faithful person that can use these funds for humanity work. (70%)of this funds for orphanages, school and widows, propagating the word and other humanitarian works,The remaining (30%) should be yours. Please if you would be able to use these funds for humanitarian work kindly reply to me.

God bless
Mrs. Vida Kuzman

Ako vidieť z textu, email prešiel evolúciou. Žena už nie je vo väzení, ale je už umierajúca. Asi ju to väzenie už dorazilo. V texte opäť nájdete chyby, takže pravdepodobne bol tiež preložený z iného jazyka do angličtiny. Tiež tu už nenájdete oslovenie typu, drahý a podobne.

Mail ani neidentifikuje adresáta, aby sa na podvodný email hneď neprišlo, je teda písaný neosobne. Nezáleží komu príde, či mužovi alebo žene. Text je písaný tak, aby nadobudol dojem, že vlastne máte spraviť záslužnú prácu, z ktorej vám potom vzíde odmena. Mail je poslaný hromadne, takže odosielateľovi je úplne jedno, kto ho dostane, snaží sa získať čo najviac obetí.

Podvodný email
Neuvedený adresát

Predpokladám, že ak odpíšte na tento email, hneď ako prvé vám prídu údajné poplatky spojené s touto celou aktivitou, ktoré umierajúca pani nie je schopná uhradiť. Tu už len závisí, koľko peňazí od obete vylákajú. S každou platbou zrejme príde ďalší e-mail s informáciou o ďalšej povinnej platbe, ktorá sa neočakávane vyskytla a bez nej vám nebudú môcť previesť peniaze na účet.

Predpokladám, že ide o stále ten istý mechanizmus, kedy od obete len pýtajú peniaze a keď obeť už povie dosť, tak prestanú s ňou komunikovať.

Záver

V tomto článku som ukázal ďalší príklad podvodu cez internet. Zároveň som našiel ďalší zaujímavý spôsob podvodu, o ktorom by som chcel natočiť video. Sledujte preto moje YouTube kanály, kde sa dozviete viac.

A ešte jedna zaujímavá informácia na úplný záver. Vytvoril som si nový emailový účet, z ktorého idem odpísať na tento email. O tom čo sa bude diať natočím video. Takže nezabudnite odoberať a sledovať YouTubové kanály Products Explorer a M.T.J., teda bývalý kanál M.T.J. Show.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Comments are closed.