Ako spustiť príkazový riadok vo Windows

Príkazový riadok

Používatelia operačného systému Windows z času na čas môžu prísť do situácií, kedy potrebujú použiť aplikáciu Príkazový riadok. Ale ako spustiť Príkazový riadok vo Windows? Je viacero spôsobov ako túto činnosť vykonať. Závisí to samozrejme aj od verzie operačného systému.

Asi najrýchlejším spôsobom je použitie klávesovej skratky Win + R a napísanie textu cmd. Potom už len stačí stlačiť kláves Enter alebo tlačidlo OK.

Ďalší spôsob je stlačenie tlačidla Štart a do poľa nad tlačidlom napísať text cmd. Potom už len stačí stlačiť kláves Enter. V tomto prípade je ale potrebné sledovať, aký názov položky sa zvýrazní. V prípade, že výsledkom bude viacero položiek, je potrebné kliknúť na položku s textom cmd.exe.

Tretí spôsob je nalistovanie aplikácie Príkazový riadok cez ponuku tlačidla Štart. Po kliknutí na tlačidlo Štart je potrebné kliknúť na položku Všetky programy a následne na položku Príslušenstvo. V zobrazenej ponuke stačí už len kliknúť na položku s názvom Príkazový riadok.

Záver

Pre spustenie príkazového riadka je možné v ľubovoľnom adresári vytvoriť súboru s názvom cmd.bat, ktorý bude obsahovať text cmd.exe. Po kliknutí na súbor cmd.bat sa otvorí príkazový riadok. Súbor cmd.bat je možné presunúť na plochu rovnako ako vytvoriť odkaz (zástupcu) aplikácie Príkazový riadok.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *