Ako dlho trvá elektronické založenie živnosti na slovensko.sk

Ako dlho trvá elektronické založenie živnosti

Kým v predchádzajúcom článku som sa venoval založeniu elektronickej schránky na slovensko.sk, teraz sa budem venovať založeniu živnosti cez portál slovensko.sk, presnejšie k ohlasovaniu voľnej, remeselnej a viazanej živnosti a informácii ako dlho trvá takéto založenie.

Elektronické založenie živnosti sa robí cez špecializovaný formulár na portáli slovensko.sk. Založenie živnosti robte s určitým časovým odstupom. Odporúčam aj viac ako dva týždne, aby ste mali dostatok času na nápravu. To znamená, že podáte žiadosť – ohlasovanie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti na správny úrad podľa miesta bydliska, ale vznik živnostenského oprávnenia dáte až napríklad o dva týždne. Takto získate čas na prípravu a prípadné ešte dáke administratívne záležitosti.

Viac informácií o podnikaní a čo všetko je potrebné vykonať ešte pred jeho začatím, na čo sa pripraviť, čo všetko by ste mali vedieť, by som chcel prinášať na YouTubovom kanáli M.T.J. Show, ako aj na týchto stránkach How to … . Preto neváhajte a dajte odber aby ste boli včas informovaní.

Skôr ako si podáte elektronickú žiadosť, prečítajte si článok “Ako dlho trvá založenie elektronickej schránky na slovensko.sk“. Ale aby som nezdržoval, uvádzam stručný popis procesu a aj obrázok, kde sú chronologicky zobrazené jednotlivé aktivity.

  • Podanie elektronickej žiadosti 13.5.2021
  • Osvedčenie o živnostenskom oprávnení prišlo do elektronickej schránky 19.5.2021
Prehľad akcií vedúcich k elektronickému založeniu živnosti.

Záver

Oficiálne celý proces trval celkovo 6 dní, z toho 4 pracovné dni. Neoficiálne ale proces trval celkovo 5 dní, z toho 3 pracovné dni. Dňa 18.5.2021 som dostal oznámenie, že Aktivácia na doručovanie bola zrealizovaná a v ten deň som len tak “námatkovo” skontroloval živnostensky register a živnosť už v ňom bola zaregistrovaná. Takže registrácia do živnostenského registra prebehla deň pred oznámením, ktoré mi prišlo do elektronickej schránky.

Spolu s oznámením mi prišla aj elektronická forma živnosti – dokument PDF v podobe doručenky.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *