Ako dlho trvá spustenie reklám z Google AdSense

Google AdSense

Tento článok je ďalším zo série ako dlho treba čakať na určitý typ akcie. Tentoraz ide o čas od pridania domény pre Google AdSense po schválenie webu a následné zobrazovanie reklamy.

Skôr ako začnete používať Google AdSense je dôležité, aby váš web spĺňal moderné štandardy. To či váš web je vytvorený pre súčasné podmienky si viete overiť cez ďalšie služby od Google, ktoré vám ho zanalyzujú a dajú vedieť čo je potrebné opraviť.

Momentálne sa dbá dôraz na responzivitu, SEO, rýchlosť načítania a kvalitu obsahu.

Dôležitým krokom je mať dostatočný obsah, ktorý je vhodný pre reklamy. Keď som tvoril prednedávnom projekty, tak som išiel na to opačne. Vytvoril som weby (základ), požiadal v Google AdSense o reklamy. Google po skontrolovaní obsahu mi reklamy zamietol a napísal len nič nehovoriacu správu, že web nespĺňa podmienky pre Google AdSense.

Následne som weby upravil, doplnil o dostatočný obsah a znovu požiadal o reklamy. Tentoraz som ale musel čakať cez dva týždne.

Posledný projekt, kde som žiadal o reklamy bol vytvorený na základe predchádzajúcich skúseností. Vytvoril som web, SEO, naplnil obsahom, povolil automatické reklamy, ktoré som skontroloval a tri som zrušil, kvôli nesprávnemu umiestneniu. Tiež som definoval linky, kde sa reklamy nemajú zobrazovať a vytvoril priestor pre manuálne reklamy.

Toto je dobre spraviť, aby pri kontrole sa mohli overiť predpokladané umiestnenia reklám a či ich počet nie je priveľký. V rámci poslednej žiadosti o reklamy, takto pripravený web bol schválený na druhý deň.

https://www.mldgroup.com

Vyštudovaný top manažér pôsobiaci najmä ako manažér, marketér, softvérový inžinier, konzultant, bloger, YouTuber a zatiaľ neúspešný hudobník a producent. V rámci praxe pôsobil v rôznych odvetviach na rôznych pozíciách v malých aj veľkých firmách, vrátane spoluprác a partnerstiev s významnými firmami či poradenskými spoločnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *